Відсутність подальшої потреби чи непереборна сила? Вчимося на практиці АМКУ

Тетяна Коріненко
523
2 Березня 2021
Відсутність подальшої потреби чи непереборна сила? Вчимося на практиці АМКУ
523
2 Березня 2021

У попередній статті на порталі RADNUK.COM.UA «Відміна тендеру & визнання тендеру таким, що не відбувся» ми вже проаналізували практику Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) щодо відміни торгів та визнання тендеру таким, що не відбувся, у разі скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг і зробили власні висновки щодо цього питання.

Наразі перед нами новий виклик та нова практика Колегії щодо відміни тендеру чи визнання тендеру таким, що не відбувся, у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель (пункт 2 частини 1 статті 32 Закону), та якщо здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії непереборної сили (пункт 1 частини 5 статті 32 Закону).

Відміна торгів з причини неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, найбільш розповсюджена. На практиці дану підставу частіше за все замовники застосовують з метою уникнення адміністративної відповідальності в результаті самостійного виявлення порушення у сфері закупівель або виявлення їх контролюючими органами. Хоча нерідко цією підставою зловживають, коли, наприклад, не хочуть укладати договір про закупівлю з небажаним учасником. Нижче розглянемо практику Колегії з даного приводу.

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель