Ваше благополуччя залежить від ваших власних рішень.
Джон Д. Рокфеллер
Із набранням чинності 19.04.2020 чинною редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) у учасників закупівель з’явилася довгоочікувана можливість оскарження рішення замовника щодо відміни процедури закупівлі. На сьогодні близько 350 торгів на предмет відміни процедури закупівлі оскаржено або в процесі розгляду в Антимонопольному комітеті України, тому в цій статті на прикладі рішень Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) проаналізуємо практику Колегії щодо відміни торгів та визнання тендеру таким, що не відбувся, у разі скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг.
Відповідно до частини 1 статті 32 Закону визначено дві підстави, коли замовник самостійно відміняє тендер:
- за відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг;
- за неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути.
Згідно з частиною 5 статті 32 Закону визначено дві підстави, за якими замовник має право визнати тендер таким, що не відбувся:
- якщо здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії непереборної сили;
- скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг.
Визнання тендеру таким, що не відбувся
Рішення...