Чи вправі замовник у тендерній документації спростити вимоги до гарантії учасника: аналіз рішення АМКУ

Ганна Довгая
359
7 Червня 2021
Чи вправі замовник у тендерній документації спростити вимоги до гарантії учасника: аналіз рішення АМКУ
359
7 Червня 2021

Проаналізуємо закупівлю UA-2021-04-01-003827-a в частині правомірності встановлення замовником вимог про надання учасниками процедури закупівель гарантії, що не повинна містити додаткових вимог щодо підтвердження повноважень підписанта, отримання будь-яких підтверджень щодо правомірності стягнення забезпечення тендерної пропозиції.

Позиція скаржника

Відповідно до частини 2 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» замовник зазначає, що текст банківської гарантії / контргарантії / стендбай акредитиву не може містити умов про ускладнення процедури оплати банком-гарантом суми, на яку видано гарантію (додаткового підтвердження повноважень підписанта, отримання будь-яких підтверджень щодо правомірності стягнення забезпечення тендерної пропозиції тощо).

Дане положення документації суперечить чинному законодавству, а саме: наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції» від 14.12.2020 № 2628, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України від 03.03.2021 за № 275/35897 (далі — Наказ № 2628), оскільки цим наказом затверджено форму забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції.

Дана форма містить такі положення: вимога може бути передана через банк бенефіціара, який підтвердить автентичним SWIFT-повідомленням на SWIFT-адресу гаранта достовірність підписів та печатки бенефіціара (у разі наявності) на вимозі та повноваження особи (осіб), що підписала(и) вимогу (у разі, якщо гарантом є банк). Вимога повинна супроводжуватися копіями документів, засвідчених бенефіціаром та скріплених печаткою...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання