Тижневий БУМ. Згадаємо про відхилення учасника

Ганна Довгая
407
4 Грудня 2020
Тижневий БУМ. Згадаємо про відхилення учасника
407
4 Грудня 2020

Комп’ютери ні до чого не здатні. Єдине, що вони вміють, — це давати вам відповіді.
Пабло Пікассо

У цьому щотижневому випуску виділимо важливі моменти щодо відхилення учасника, адже можливі штрафи «кусаються»:

 • Зазначення учасником у тендерній пропозиції недостовірної інформації є підставою для відхилення замовником такої пропозиції згідно з пунктом 1 частини 1 статті 31 Закону.

  Законом визначено єдиний можливий спосіб підтвердження інформації, яку надав учасник у тендерній пропозиції, — у результаті направлення запитів до третіх осіб (у межах їхньої компетенції). Жодна інша інформація з відкритих джерел (інтернет-сайти, ЗМІ тощо), а також результати перевірки, проведеної замовником, не можуть бути підставою для відхилення тендерної пропозиції. Погоджуєтесь? Специфіку даного питання розглянула адвокат та член експертної групи з питань вдосконалень публічних закупівель Тетяна Руденко у статті «Розглядаємо практичні ситуації відмови учасникові в участі у зв’язку з наданням недостовірної інформації».
 • Щоб вберегти закупівлю від зайвого оскарження у випадку наявних підстав для відхилення пропозиції учасника, замовники обов’язково мають зазначати умови тендерної документації, яким тендерна пропозиція та/або учасник не відповідають. При цьому необхідно вказувати відповідні положення тендерної документації (абзаци, пункти, частини, розділи тощо), якими врегульовано ті вимоги, які були порушені учасником / переможцем. Також так зазначаєте? Детальніше — на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Типові порушення відхилення тендерної пропозиції учасника. Зразок протоколу про відхилення».

Насамкінець приділіть три хвилини короткому тесту, щоб успішно закріпити прочитане!

Поради учасникам закупівель

Публікації, які в першу чергу є практичними порадами та спрямовані на учасника публічних (державних) закупівель

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель