Закупівля адміністративних послуг. Чи все-таки не закупівля?

Анастасія Матвійчук
1558
11 Листопада 2020
Закупівля адміністративних послуг. Чи все-таки не закупівля?
1558
11 Листопада 2020

Ледь не кожен у своїй діяльності стикався з необхідністю сплати адміністративних послуг, але не завжди зрозуміло, чи повинні ми планувати такі витрати та за них звітувати. Аби не мати сумнів, розберемо таке питання: чи є витрати на адміністративні послуги закупівлею у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі, Закон)? Як бонус розглянемо ще декілька випадків, коли сфера дії Закону не розповсюджується.

Не секрет, що відповідно до абзацу 1 частини 10 статті 3 Закону забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених цим Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених цим Законом. При цьому придбати послуги на суму до 50 тис. грн включно можна без використання електронної системи закупівель, оприлюднивши лише відповідний звіт, а саме — звіт  про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель (частина 3 статті 3 Закону).

Переступивши ціновий поріг у 50 тис. грн, замовнику доводиться проводити спрощені закупівлі чи безпосередньо процедури закупівель, якщо тільки не йдеться про придбання послуг, до яких Закон про публічні закупівлі не застосовується (частини 5, 6 статті 3 Закону). У таких випадках укладаються звичайні господарські...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель