Перелік корисних посилань щодо самостійного здійснення закупівель відокремленими підрозділами

Олег Підгірський
1482
14 Квітня 2024
Перелік корисних посилань щодо самостійного здійснення закупівель відокремленими підрозділами
1482
14 Квітня 2024

Враховуючи приписи статті 64 Господарського кодексу України та статті 95 Цивільного кодексу України, відокремлений підрозділ, яким є філії та представництва, — це підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням, здійснює всі або частину її функцій, виконує роботи або операції, надає послуги від імені юридичної особи або здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Такий відокремлений підрозділ не є юридичною особою та самостійним суб’єктом господарювання, а лише складовою такої юридичної особи.

За приписами статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, беручи до уваги визначення пункту 11 частини 1 статті 1 Закону, замовниками є суб’єкти господарювання зі статусом юридичної особи. Звичайно, замовники можуть мати свої відокремлені підрозділи. Проте, враховуючи норми закупівельного законодавства, відокремлений підрозділ замовника не може визначатися як окремий замовник.

Своєю чергою, відповідно до абзацу 2 пункту 15 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, за рішенням замовника його відокремлений підрозділ може здійснювати закупівлю самостійно для задоволення потреб такого підрозділу. У такому випадку предмет закупівлі визначається замовником окремо для відокремленого підрозділу. Інформація про потребу в закупівлі, що повинна бути здійснена відокремленим підрозділом, вноситься до річного плану замовника.

Виходячи з положень цієї норми, відокремлений підрозділ може отримати умовний статус замовника та здійснювати закупівлі для потреб підрозділу як замовника, але все ж таки в інтересах основного замовника. Таке твердження може заплутати та все одно залишаться запитання, як здійснювати закупівлі відокремленому підрозділу, а також як надати йому можливість їх здійснювати. Щоб краще зрозуміти, рекомендую до опрацювання перелік корисних посилань на публікації порталу RADNUK.COM.UA щодо самостійного здійснення закупівель відокремленими підрозділами.

У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорії «Протоколи по ВТ», «Тендерна документація», «Електронний каталог за Особливостями», «Закупівлі за пунктом 11 Особливостей» розділу «Зразки замовникам за особливостями». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО