Чи дозволяється в річному плані закупівель коригувати орієнтовний початок проведення закупівлі?

Олена Жадан
713
17 Грудня 2021
Чи дозволяється в річному плані закупівель коригувати орієнтовний початок проведення закупівлі?
713
17 Грудня 2021

Організація та проведення закупівель починається з їх планування. Складання та оприлюднення річного плану або змін до нього в електронній системі закупівель передбачає висвітлення інформації про найменування предмета закупівлі, його очікувану вартість, орієнтовний початок проведення закупівлі, код економічної класифікації видатків, за яким її планується здійснити, тощо. Після оприлюднення річного плану або змін до нього може виникнути потреба змінити деякі умови закупівлі порівняно з тими, які були на момент планування. Розглянемо окремі випадки в цій публікації.

Як визначається орієнтовний початок проведення для різних видів закупівель?

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), закупівлю здійснюють відповідно до річного плану, який безоплатно оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель Prozorro протягом 5 робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього.

Оскільки згідно зі статтею 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану, то складання річного плану та внесення змін до нього є передумовою здійснення закупівель і передує їх проведенню.

Згідно зі статтею 4 Закону у річному плані потрібно обов’язково зазначати орієнтовний початок проведення закупівлі у відповідному полі електронної форми шляхом внесення місяця та року, в якому замовник планує розпочати процедуру закупівлі / спрощену закупівлю або укласти договір без використання електронної системи закупівель.

Конкурентна...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель