Перерахунок ціни за результатами аукціону в спрощеній закупівлі з одним учасником

Редакція
493
20 Травня 2021
Перерахунок ціни за результатами аукціону в спрощеній закупівлі з одним учасником
493
20 Травня 2021

Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» помітила, що деякі замовники, котрі укладають договір про закупівлю за результатом проведення спрощеної закупівлі, у якій брав участь один учасник, використовують частину 4 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), а саме: можливість перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.

Чи правомірні такі дії? Однією з умов застосування наведеної вище норми є проведення аукціону. Відповідно до абзацу 2 частини 8 статті 14 Закону у разі, якщо була подана одна пропозиція, електронна система закупівель після закінчення строку подання пропозицій автоматично переходить до етапу розгляду на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозиції учасника.

Тобто у разі подання однієї пропозиції під час проведення спрощеної закупівлі аукціон не застосовується, а тому підстав для застосування частини 4 статті 41 Закону у замовників немає.

Отже, не рекомендуємо замовникам під час укладення договору про закупівлю перераховувати ціну в бік зменшення без зменшення обсягів закупівлі у спрощеній закупівлі. Щодо можливості застосування такої умови у процедурах закупівель читайте на порталі RADNUK.COM.UA статтю «Перерахунок ціни за результатами аукціону в бік зменшення».

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки