Чи застосовуються статті 16 і 17 у скороченій переговорній процедурі закупівлі?

Редакція
721
25 Лютого 2021
Чи застосовуються статті 16 і 17 у скороченій переговорній процедурі закупівлі?
721
25 Лютого 2021

Частиною 7 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (п’ять днів — у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини 2 цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та / або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування (далі — скорочена переговорна процедура закупівлі)) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Відповідно до пункту 5 частини 8 статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі непідписання договору про закупівлю у строк 35 днів (20 днів — у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини 2 цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та / або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Отже, договір про закупівлю за результатами проведеної переговорної процедури закупівлі замовник має укласти не раніше 10 днів та не пізніше 35 днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

У свою чергу договір про закупівлю за результатами проведеної скороченої переговорної процедури закупівлі замовник має укласти не раніше 5 днів та не пізніше 20 днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Щодо статті 16 Закону про закупівлі

З 19.04.2020 замовники не зобов’язані застосовувати статтю 16 Закону при проведенні переговорної процедури закупівлі, за винятком процедур, оголошених на підставі пункту 1 частини 2 статті 40 Закону, тобто в разі, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної Законом. У такому випадку предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Більше — у статті «Застосування статті 16 Закону України ”Про публічні закупівлі“ у переговорній процедурі закупівлі».

Щодо статті 17 Закону про закупівлі

У переговорній процедурі закупівель стаття 17 Закону застосовується частково, а саме:

  1. лише щодо процедур, оголошених на підставі пунктів 1, 3, 6, 7 частини 2 статті 40 Закону;
  2. застосовуються лише підстави для відмови в переговорах, передбачені частиною 1 статті 17 Закону;
  3. усі підтвердні документи надаються учасниками під час проведення переговорів у спосіб та строк, визначений замовником (але не через електронну систему закупівель, бо це неможливо), а від переможця жодних додаткових документів не вимагається;
  4. відсутність підстав для відмови в участі у переговорах, передбачених частиною 1 статті 17 Закону, перевіряється під час переговорів до оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Більше — у статті «Застосування статті 17 Закону України ”Про публічні закупівлі“ у переговорній процедурі закупівлі».

Враховуючи вищевикладене та з огляду на те, що Закон інших окремих вимог щодо проведення переговорної процедури закупівель не містить, різниці між «повною» чи «скороченою» переговорною процедурою немає, тому статті 16 та 17 Закону застосовуються однаково, різниця тільки у строках укладення договору про закупівлю.

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель