Переговорна процедура на підставі двох відмін: проводить тендерний комітет чи уповноважена особа?

Вікторія Романюк
1112
29 Грудня 2021
Переговорна процедура на підставі двох відмін: проводить тендерний комітет чи уповноважена особа?
1112
29 Грудня 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Якщо тендерний комітет провів двоє відкритих торгів на закупівлю вугілля у 2021 році, що не відбулися у зв’язку з відсутністю учасників, то чи може уповноважена особа у 2022 році провести переговорну процедуру закупівлі вугілля?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

У пункті 1 частини 4 Розділу X ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ Закону установлено, що замовник має право визначити уповноважену особу (осіб) та тендерний комітет (комітети), за умови що кожен із них буде відповідальним за організацію та проведення конкретних процедур закупівель. Отже, Закон забороняєтендерному комітету та уповноваженій особі проводити одну й ту ж саму процедуру закупівлі.

Відповідно до частини 1 статті 13 Закону закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур: відкриті торги, торги з обмеженою участю, конкурентний діалог....

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо