Як без зайвого ризику провести переговорну процедуру у 2022 році за наслідками двічі відміненого тендеру у 2021 році?

Наталія Чабан
1551
22 Листопада 2021
Як без зайвого ризику провести переговорну процедуру у 2022 році за наслідками двічі відміненого тендеру у 2021 році?
1551
22 Листопада 2021

Одним із завдань уповноваженої особи на початку бюджетного періоду є вчасне планування та забезпечення невідкладних потреб установи. Саме задля досягнення цієї мети замовник широко використовує усім відомий механізм дій — здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг наприкінці поточного року для потреб наступного року.

Витрачений час на проведення вказаних процедур зазвичай унеможливлює проведення переговорної процедури в межах поточного року. Невже усе було марно та на початку наступного року замовнику слід все розпочинати з самого початку? Чи все ж таки проведення переговорної процедури закупівлі не суперечитиме чинному законодавству?

Задля отримання остаточної відповіді традиційно розглянемо роз’яснення Уповноваженого органу. Так, на офіційний сайт Мінекономіки надійшов запит № 1434/2021 від Центрального органу виконавчої влади «Х» такого змісту:

«Центральним органом виконавчої влади „Х“, відповідно до вимог Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон), проведено двічі відкриті торги по замовленню послуг:

  • з Поточного ремонту приміщень будівлі (приміщення 2, 3, 4, 6 згідно з Технічним планом) за адресою: м. Київ, вул. Липська, 16;
  • з Поточного ремонту приміщень будівлі (приміщення 1, 7, 8, 13 згідно з Технічним планом) за адресою: м. Київ, вул. Липська, 16.

Відповідно до частини 2 статті 32 Закону вищезазначені закупівлі не відбулись у зв’язку з відсутністю необхідної кількості учасників.

Тому для організації та проведення ремонтних...

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо