Застосовуємо переговорну процедуру закупівлі правильно!

Редакція
1743
5 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Застосовуємо переговорну процедуру закупівлі правильно!
1743
5 Серпня 2020

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) передбачено, що переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендера. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендера.

В свою чергу, звертаємо вашу увагу, що в п. 13 ч. 1 ст. 1 Закону, наведено визначення поняттю «тендер». Так, конкурентна процедура закупівлі (далі – тендер) – це здійснення конкурентного відбору учасників за процедурами закупівлі відкритих торгів, торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу.

Враховуючи викладене, скористатися даною винятковою підставою для застосування переговорної процедури закупівлі можливо лише у разі наявного первинного договору укладеного за результатами конкурентних процедур закупівель, а саме відкритих торгів, торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу.

Детальніше, щодо застосування підстав під час проведення переговорної процедури закупівлі читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Підстави для застосування переговорної процедури закупівлі в разі наявності попередніх закупівель того ж предмета».

Наостанок бажаємо всім учасникам та замовникам успіху в вашій нелегкій праці. І, звісно, в цьому вам допоможе редакція журналу «Радник в сфері публічних закупівель» — наші професійні навчання, публікації, поради й консультації.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель