Важливий нюанс щодо оскарження відкритих торгів з публікацією англійською мовою

Редакція
570
23 Вересня 2021
Важливий нюанс щодо оскарження відкритих торгів з публікацією англійською мовою
570
23 Вересня 2021

З 26.06.2021 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України „Про публічні закупівлі“ та інших законів щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» від 03.06.2021 № 1530-ІХ (далі — Закон № 1530), яким внесено значні зміни, у тому числі до абзацу 5 частини 17 статті 18 Закону про закупівлі «Орган оскарження та порядок оскарження процедур закупівлі»:

Було до 26.06.2021

Стало з 26.06.2021

Розгляд скарги зупиняє перебіг строків, установлених частиною 6 статті 33, частиною 7 статті 40 цього Закону.

Розгляд скарги зупиняє перебіг строків, установлених частинами 10 та 12 статті 29, частиною 6 статті 33, частиною 7 статті 40 цього Закону.

Спробуємо розібратися, чи вплинули ці зміни на строки розгляду тендерних пропозицій у відкритих торгах, оголошення щодо яких оприлюднюється англійською мовою, тобто зупиняє чи ні розгляд скарги щодо відхилення учасника, що попередньо був допущений до аукціону, або допуску до аукціону учасника  перебіг строків, установлених частиною 12 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Згідно з частиною 12 статті 29 Закону, якщо оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до частини 3 статті 10 Закону, замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації до проведення оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів. За результатами розгляду замовником в електронній системі закупівель, відповідно до статті 10  Закону, складається та оприлюднюється протокол розгляду всіх тендерних пропозицій.

Після оприлюднення замовником протоколу розгляду тендерних пропозицій електронною системою автоматично визначаються дата і час проведення електронного аукціону. При цьому дата і час проведення електронного аукціону визначаються не раніше ніж через 5 днів після оприлюднення протоколу розгляду тендерних пропозицій.

Саме з формуванням протоколу розгляду тендерних пропозицій закінчується 20-денний строк розгляду тендерних пропозицій та починається 5-денний період оскарження згідно з абзацом 4 частини 8 статті 18 Закону. Тобто коли починається 5-денний період оскарження, зупинятися та продовжуватися вже немає чому.

Враховуючи вищезазначене, робимо висновок, що формуванням протоколу розгляду тендерних пропозицій 20-денний строк закінчується, і оскаржити результати оцінки тендерних пропозицій можна тільки протягом 5 днів після оприлюднення в електронній системі закупівель протоколу розгляду тендерних пропозицій. Тому дана норма є «мертвою», адже оскарження в період розгляду тендерних пропозицій під час проведення відкритих торгів з публікацією англійською мовою законодавчо не передбачено.

Більше про те, як вплинули внесені зміни на порядок оскарження процедур закупівель, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях «Призупинення та продовження строків при оскарженні закупівель: як правильно рахувати?» та «Оскарження процедур закупівель: нові правила з 26.06.2021».

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель