Роз’яснення від Мінекономіки щодо правонаступництва та новостворених юридичних осіб

Ганна Довгая
534
20 Липня 2021
Роз’яснення від Мінекономіки щодо правонаступництва та новостворених юридичних осіб
534
20 Липня 2021

Зважаючи, що Уповноважений орган листом від 15.07.2021 № 3304-04/36904-06 надав роз’яснення закупівельній спільності щодо правонаступництва та новостворених юридичних осіб, у цій статті відтворимо такі рекомендації та додатково надамо корисні рекомендації щодо цього.

Мінекономіки щодо реорганізації та правонаступництва

Згідно з частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України (далі — ЦК України) юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників. Водночас злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи регулюються, зокрема, статтею 106 ЦК України.

Відповідно до частини 2 статті 107 ЦК України після закінчення строку для пред’явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов’язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов’язання, які оспорюються сторонами.

У свою чергу, пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону визначено, що договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель