Перелік товарів, щодо яких замовники повинні застосовувати ступінь локалізації

Ганна Довгая
519
5 Серпня 2022
Перелік товарів, щодо яких замовники повинні застосовувати ступінь локалізації
519
5 Серпня 2022

Із 14.07.2022 окрім того, що закупівельна громада отримала нову підставу для визнання договору про закупівлю нікчемним, замовникам ще й слід пам’ятати про ступінь локалізації щодо певних товарів. Відразу зауважимо, немає значення, чи предметом закупівлі є безпосередньо «товар». Навіть якщо ви закуповуєте роботи або послуги, у складі яких цей товар поставляється, ви маєте враховувати ступінь локалізації до таких товарів, який наразі не повинен бути меншим ніж 10 %.

З 2023 року цей показник стане 15 %. А до 2028 року, а саме до дня завершення 10-річного строку дії пункту 61 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі»,— 40 відсотків.

Ступінь локалізації застосовуватиметься за умови, якщо вартість товару складає понад 200 тис. грн. При цьому вимоги щодо підтвердження критерію ступеня локалізації на визначені в Законі товари не застосовуватимуться для країн-партнерів за міжнародними багатосторонніми та двосторонніми договорами (угодами), у які включені положення про державні закупівлі та згоду на обов’язковість яких дала Верховна Рада України. Такі договори ми вже перелічили в таблиці в статті «Нові правила доступу до ринку публічних закупівель України для іноземних учасників».

21.07.2022 на офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено лист № 3323-04/50717-06 «Щодо інформування про локалізацію...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель