За пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.
Враховуючи положення Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, до цього визначення ми відносимо також і договори, які укладають за результатом здійснення закупівлі шляхом використання електронного каталогу як альтернативи відкритим торгам відповідно до пункту 10 Особливостей.
Водночас проведення таких закупівель передбачає оприлюднення проєкту договору. Для відкритих торгів такий проєкт відображається з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов, для запиту пропозицій постачальників — з обов’язковим зазначенням підстав та у разі потреби із зазначенням порядку змін його умов, а також не повинен містити характеристики товару, що не визначені таким запитом.
Доволі часто закупівельники запитують, як правильно сформувати проєкт договору та що включити до його умов. На деякі з цих питань можна знайти відповіді за нижче наведеним переліком корисних посилань на публікації порталу RADNUK.COM.UA, що стосуються проєкту договору про закупівлю.
- «Проєкт договору про закупівлю як частина тендерної документації», у якій автор відобразив нюанси проєкту договору як додатка до тендерної документації.
- «Радимо в проєкті договору про закупівлю не встановлювати чітку початкову дату поставки», де експерт роз’яснив, чому не слід визначати початкові дати в проєкті договору.
- «Чи повинен замовник у проєкті договору передбачити субпідрядників чи співвиконавців», яка містить правове роз’яснення щодо (не)обов’язковості визначення в проєкті умов щодо залучення субпідрядників чи співвиконавців.
- «Що варто передбачити в проєкті договору про закупівлю щодо його розірвання. Бонус-зразок додаткової угоди», що відображає пораду щодо чіткого визначення в проєкті умов розірвання договору.
- «Позиція АМКУ щодо використання строків у банківських днях», у якій проаналізовано рішення органу оскарження в частині питання визначення строків у банківських днях в публічних закупівлях, зокрема в проєкті договору.
Своєю чергою, у рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями опрацьовано категорію «Особливості 1178 (локалізація)» та встановлено актуальність зразків цієї категорії.