Нечинна норма в договорі про закупівлю. Якою редакцією Закону керуватись?

Анастасія Матвійчук
550
7 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Нечинна норма в договорі про закупівлю. Якою редакцією Закону керуватись?
550
7 Серпня 2020

Подекуди перед замовниками постає таке питання: що робити, якщо в договорі про закупівлю помилково зробили посилання на вже нечинну редакцію Закону України «Про публічні закупівлі», а саме на статтю 36 цього Закону (у редакції до 19.04.2020), якою визначено підстави для внесення змін до такого договору? Сьогодні надамо вичерпну відповідь.

Передусім зазначимо: неправильне посилання, навіть із цитуванням старої редакції правової норми, не спричиняє автоматично недійсність усього договору. Максимум, про що може йтися, — це недійсність окремо взятого пункту договору, у якому міститься помилкове посилання на нечинні правові норми (на підставі частини 1 статті 203 та частини 1 статті 215 ЦК України). І на цей випадок у статті 217 Цивільного Кодексу України (далі — ЦК) встановлено таке правило: недійсність окремої частини правочину не має наслідком недійсності інших його частин і правочину в цілому, якщо можна припустити, що правочин був би вчинений і без включення до нього недійсної частини.

Цікавішим є питання, чи зможуть сторони скористатися з помилкового посилання. Мовляв, написали неправильно, розуміємо, але ж «умови договору обов’язкові до виконання…» Адже ні для кого не секрет, що підстави для внесення змін до договору про закупівлю, які до 18.04.2020 містилися у статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі,...

Договір закупівлі

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель