Проведення відкритих торгів з публікацією англійською мовою на прикладі майданчика Zakupivli.Pro

Діана Лагодна
3515
10 Травня 2024
Проведення відкритих торгів з публікацією англійською мовою на прикладі майданчика Zakupivli.Pro
3515
10 Травня 2024

Двадцять другі зміни від 02.04.2024 в постанову КМУ від 12.10.2022 № 1178 дозволили замовникам знову використовувати відкриті торги з публікацією англійською мовою (євроторги) для закупівлі товарів, робіт та послуг незалежно від їхньої вартості.

Чим вони відрізняються від відкритих торгів з особливостями, якими нормативними актами регулюються та чи обов’язково використовувати євроторги замовникам на великі суми — про це у нашому матеріалі далі.

Чим керуватися при проведенні відкритих торгів з публікацією англійською мовою

Такі торги проводяться відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням положень абзацу другого пункту 4, пунктів 19, 27, 43, абзацу дев’ятого пункту 44 та пункту 47 Особливостей (постанова КМУ № 1178).

Які строки для проведення євроторгів

Основні строки під час проведення євроторгів, про які слід знати уповноваженій особі:

  • прийняття пропозицій — не менше 30 календарних днів;
  • прекваліфікація (замовник розглядає пропозицію учасника, окрім цінової частини) — до 20 робочих днів;
  • період оскарження прекваліфікації — 5 календарних днів;
  • аукціон — призначається системою автоматично не раніше ніж через 5 календарних днів після формування протоколу розгляду;
  • кваліфікація — 5 робочих днів, аргументовано розгляд пропозиції можна продовжити до 20 робочих днів;
  • період оскарження кваліфікації — 10 календарних днів;
  • підписання договору — не раніше 10 календарних днів, але не пізніше 20 календарних днів з моменту формування повідомлення про намір укласти договір;
  • публікація договору — протягом 3 робочих днів з моменту підписання.

Загалом сама процедура може займати 2-3 місяці.

Короткий алгоритм проведення євроторгів

Детально та покроково щодо проведення євроторгів редакція порталу Радник розповість невдовзі на цьому порталі. Слідкуйте за оновленнями, і ви не пропустите жодних важливих закупівельних новин!

На що звернути увагу при оголошенні євроторгів на майданчику

По-перше, деякі поля під час оголошення євроторгів необхідно заповнювати двома мовами: українською та англійською. Для цього в полі справа буде перемикач UA/EN.

Це стосується даних про компанію (що автоматично заповнюються даними з кабінету замовника), узагальненої назви предмета закупівлі, переліку номенклатурних позицій, даних про уповноважену особу та приміток (примітки не обов’язкові до заповнення, але замовник може скористатися цим полем за потреби).

По-друге, на етапі прекваліфікації замовник повинен розглянути технічну частину пропозицій учасників (цінові пропозиції на цьому етапі не розкриваються). За потреби саме на прекваліфікації замовник надає 24 години на усунення невідповідностей в закупівлі.

Передплатники порталу Радник можуть використовувати шпаргалку щодо 24 годин на виправлення невідповідностей (випадки, коли не надається така можливість) за пунктом 43 Особливостей.

При підтвердженні чи відхиленні учасника замовник не завантажує протокол у систему, а лише декларує відповідність пропозиції учасника критеріям закупівлі або вибирає причину відхилення. При цьому паперовий протокол щодо цього УО зберігає з іншими документами до закупівлі.

Після того як рішення щодо всіх учасників закупівлі прийнято, замовник повинен натиснути кнопку «Сформувати протокол розгляду пропозицій», і система автоматично створить цей документ.

Цей протокол буде доступний до перегляду в кабінеті.

Для того щоб закупівля перейшла на етап аукціону, необхідно, щоб замовник підтвердив як мінімум дві пропозиції учасників. Якщо до аукціону допущено менше двох учасників, закупівля переходить у статус «Не відбулася».

По-третє, на етапі кваліфікації (після аукціону) замовник вже не може надати учаснику 24 години на усунення невідповідностей, а лише приймає рішення щодо визначення переможця.

Для підтвердження чи відхилення учасника на кваліфікації необхідно буде завантажити в систему протокол з рішенням уповноваженої особи.

Решта дій виконується замовником по аналогії з проведенням відкритих торгів з особливостями. Додатково зафіксуємо:

  1. Чи обов’язково замовнику використовувати євроторги? — Ні. Наразі це право, а не обов’язок замовника.
  2. Які вартісні межі для відкритих торгів з публікацією англійською мовою? — Відповідно до постанови КМУ № 1178 обмежень по сумі немає.

Відкриті торги з публікацією англійською мовою — це дієвий інструмент для проведення закупівель. Але зважайте на строки їх проведення та вибирайте цей тип закупівлі зважено.

Ще більше алгоритмів та роз’яснень щодо проведення різних типів закупівель зібрано в електронній книзі «Особливості здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування».

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО