На поміч замовникам аналізуємо лист Мінекономіки щодо переговорної процедури

Наталія Чабан
3439
8 Жовтня 2020
На поміч замовникам аналізуємо лист Мінекономіки щодо переговорної процедури
3439
8 Жовтня 2020

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) у чинній редакції приніс із собою нові, змінені та оновлені процедури і процеси закупівель. Вказані зміни стосуються й застосування переговорної процедури закупівель. Так, більшість підстав для застосування такої процедури залишились ті самі, як і саме поняття визначення процедури, проте деякі положення норм про підстави застосування зазнали уточнення й доповнення. Враховуючи викладене вище, Мінекономіки, як Уповноважений орган, у своєму листі від 03.10.2020 № 3304-04/60124-06 розробило рекомендації «Щодо переговорної процедури закупівлі». Зупинимось на основних моментах даного листа та надамо власні рекомендації щодо цього.

Відповідно до частини першої статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток, відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Під час застосування переговорної процедури закупівлі Мінекономіки окремо звертає увагу замовників на наступне:

  • переговорна процедура використовується  як виняток;
  • переговорна процедура є неконкурентною, проте запрошувати на переговори замовник може і більше одного учасника;
  •  підстави для застосування переговорної процедури закупівлі визначені частиною другою статті 40 Закону;
  • умова проведення переговорної процедури закупівлі — це наявність обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші...
Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки