Моніторинг також дотримується правила «замовник не повинен вимагати те, що може побачити і сам»

Редакція
1253
14 Липня 2020
Моніторинг також дотримується правила «замовник не повинен вимагати те, що може побачити і сам»
1253
14 Липня 2020

Інформація про закупівлю: Оголошення № UA-2020-06-19-001975-a

Предмет закупівлі: Капітальний ремонт фасаду гуртожитку Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: просп. Льва Ландау, 27, м. Харків (літера за техпаспортом “В-6”)

В ході моніторингу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено, що вимогами пункту 2 розділу 3 тендерної документації передбачено надання свідоцтва про реєстрацію фінансової компанії в Державному реєстрі фінансових установ, документу, що підтверджує наявність у гаранта ліцензії на надання гарантій. Зазначене є порушенням частини п’ятої статті 17 Закону, оскільки, на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг міститься Державний реєстр фінансових установ, доступ до якого є вільним. Також, моніторингом зазначеного питання встановлено, що в оголошенні про проведення відкритих торгів та в тендерній документації передбачено, що Замовник визначив розмір забезпечення тендерної пропозиції у сумі 90 000,00 грн (або 3,36 % від очікуваної вартості робіт, що є предметом закупівлі), тобто в сумі яка перевищує граничний розмір тендерного забезпечення для робіт, визначений абзацом 3 частини 1 статті 25 Закону (не може перевищувати 0,5 відсотка очікуваної вартості на закупівлю робіт). 

Порушення виявлено: Встановлено порушення законодавства в частині складання тендерної документації та/або внесення змін до неї.

Звертаємо увагу, що згідно з частиною 4 статті 22 нової редакції Закону з 19.04.2020 правило «не вимагаю те, що можу побачити і сам» застосовують не лише щодо підтвердження відсутності підстав для відхилення тендерної пропозиції, передбачених статтею 17 Закону, але і щодо підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям та іншим вимогам тендерної документації. Детальніше про розщирення  обов’язків замовника самостійно перевіряти інформацію, надану учасниками читайте у статті «Не вимагай того, що можеш побачити і сам!» на порталі RADNUK.COM.UA.

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу