Публічну інформацію не вимагаємо – знають усі, а висновки ДАСУ кажуть інше

Наталія Чабан
1591
24 Квітня 2021
Публічну інформацію не вимагаємо – знають усі, а висновки ДАСУ кажуть інше
1591
24 Квітня 2021

Суттєве розширення прав та можливостей замовника самостійно перевіряти інформацію, надану учасниками, досі викликає безліч сумнівів і протиріч, про що свідчать висновки проведених моніторингів аудиторами Держаудитслужби. Більшість замовників продовжує перестраховуватись та вимагати в учасників та / або переможців документальне підтвердження інформації, яку може перевірити самостійно, втрачаючи дорогоцінний час та власні кошти у вигляді можливого адміністративного штрафу. Чи впевнені ви, що не належите до їх числа? Тож знайомимось із висновком моніторингу та перевіряємо себе!

Моніторинг UA-M-2021-04-06-000061
Оголошення: № UA-2021-02-17-005280-b
Вид предмета закупівлі: товари
Предмет закупівлі: ДК 021:2015:15540000-5: Сирні продукти

Аналізом питання відповідності умов тендерної документації вимогам Закону встановлено: «…., проведеним моніторингом встановлено, що на порушення вимог частини 5 статті 17 та пункту 2 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) у тендерній документації замовника (Додаток 1) встановлено вимогу про підтвердження переможцем інформації у формі довідки в довільній формі щодо підтвердження відсутності підстав, визначених у пунктах 2, 3 та 8 частини 1 статті 17 Закону, тоді як така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно з Законом України ‟Про доступ до публічної інформаціїˮ, та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах».

Висновок про наявність або відсутність порушень

За результатами аналізу питання...

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу