Чергове виключення з Закону про закупівлі

Олександр Фесенко
1158
21 Жовтня 2021
Чергове виключення з Закону про закупівлі
1158
21 Жовтня 2021

Інтерв’ю підготувала Ганна Довгая,
заступник головного редактора журналу «Радник в сфері державних закупівель»

В інтерв’ю з начальником відділу юридичного супроводу Державного підприємства «Медичні закупівлі України» розглянемо «нове» виключення з Закону України «Про публічні закупівлі» та зрозуміємо, що таке договори керованого доступу.

21.09.2021 Верховна Рада України 309 голосами прийняла проєкт закону «Про внесення зміни до розділу X ‟Прикінцеві та перехідні положення” Закону України ‟Про публічні закупівлі” щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу». І вже 13.10.2021 зміни було підписано Президентом України. Чинності такі зміни набули 20.10.2021.

Зокрема, до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), а саме: пункту 34 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення», внесено таке доповнення:

“34. Установити, що до 31.12.2023 дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є оригінальні (інноваційні) лікарські засоби, що підлягають закупівлі за договорами керованого доступу, які укладаються відповідно до закону центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, або за його дорученням особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, з власником реєстраційного посвідчення на оригінальний (інноваційний) лікарський засіб або уповноваженим ним представником.

Інформація про міжнародну непатентовану назву (за наявності), торговельну назву, форму випуску та...

Медичні закупівлі

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів