Відхилення переможця за відсутність документів, установлених статтею 17 Закону: відповідальність замовника

Ігор Млечко
4113
24 Березня 2021
Відхилення переможця за відсутність документів, установлених статтею 17 Закону: відповідальність замовника
4113
24 Березня 2021

Питання читача

Доброго дня! Чи є відповідальність за неправомірне відхилення переможця процедури закупівлі або за укладення договору про закупівлю з переможцем закупівлі, якщо він не надав довідки згідно зі статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» або з іншої підстави?

Відповідь експерта

Вітаю! Частина 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначає, що тендерна пропозиція відхиляється замовником у трьох випадках:

  1. невідповідність учасника (пункт 1 частини 1 статті 31 Закону);
  2. невідповідність тендерної пропозиції учасника (пункт 2 частини 1 статті 31 Закону);
  3. невиконання переможцем дій, передбачених тендерною документацією замовника (пункт 3 частини 1 статті 31 Закону).

Тобто всі ці три випадки об’єднують єдиний наслідок — відхилення тендерної пропозиції. Так, частина 3 статті 16414 КУпАП під порушенням визначає, зокрема:

  • невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону;
  • відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення).

Тобто як порушення розглядається як безпідставне відхилення, так і невідхилення в умовах, якщо відповідно до Закону тендерна пропозиція підлягала відхиленню. За такі порушення передбачений штраф від 1 500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (25 500–51 000 грн), який накладається на службових (посадових), уповноважених осіб замовника. При цьому, якщо таке порушення вчинено особою повторно протягом року й за перше порушення було застосовано адміністративне стягнення, то розмір другого штрафу буде становити від 3 000 до 5 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 000–85 000 грн).

Враховуючи викладене вище, можемо дійти висновку, що до адміністративної відповідальності може бути притягнено службових (посадових) уповноважених осіб замовника незалежно від того, кого безпідставно відхилено або не відхилено (якщо за Законом необхідно було відхиляти) — учасника чи переможця.

Усе про відхилення розкладено на порталі RADNUK.COM.UA у статтях «Аналіз підстав для відхилення тендерних пропозицій згідно з пунктом 1 частини 1 статті 31 Закону. Практичне застосування та практика АМКУ» та «Аналіз підстав для відхилення тендерних пропозицій згідно з пунктом 2 частини 1 статті 31 Закону. Практичне застосування та практика АМКУ».


Корисне до матеріалу: Безкоштовний вебінар на тему: “Відхилення – не вирок!”

Відповідальність у закупівлях

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення функції контролю та відповідальності в сфері публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО