Штрафи за статтею 164-14 КУпАП з 19.04.2020: рахуємо строки на притягнення до відповідальності

Анастасія Матвійчук
1968
5 Травня 2020
Штрафи за статтею 164-14 КУпАП з 19.04.2020: рахуємо строки на притягнення до відповідальності
1968
5 Травня 2020

З 19 квітня 2020 р. розпочала діяти нова редакція не лише Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі), але й славнозвісної статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП), якою встановлено адміністративну відповідальність за порушення законодавства про закупівлі, а також статті 38 цього кодексу, яка визначає строки притягнення до адміністративної відповідальності. Змін зазнали не лише склади правопорушень, за які настає адміністративна відповідальність, але й процедура притягнення до адміністративної відповідальності, насамперед щодо строків накладення штрафів.

Нововведення приємні й не дуже

До 18.04.2020 включно за правопорушення, передбачені статтею 164-14 КУпАП, протоколи складала Держаудитслужба, а розглядали ці протоколи лише місцеві суди. При цьому строк на притягнення до адміністративної відповідальності становив три місяці з дня виявлення правопорушення, але не більше двох років з дня його вчинення.

Починаючи з 19.04.2020, Держаудитслужба не лише складатиме протоколи про адміністративні правопорушення, але і в половині випадків сама ж їх і розглядатиме. Ідеться про правопорушення, передбачені частинами 1 і 2 статті 164-14 КУпАП. Але хороших новин тут більше за поганих.

Перша хороша новина полягає в тому, що штрафи за правопорушення, розгляд яких тепер віднесено до компетенції Держаудитслужби, зменшено вдесятеро. Якщо раніше за неоприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства членам тендерного...

Контроль та відповідальність закупівель

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення функції контролю та відповідальності в сфері публічних закупівель

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель