Закупівлі в постачальника універсальних послуг та закупівля електроенергії для гуртожитків: хто, як, коли, що робити, чому?

Ольга Бабій
2256
2 Вересня 2021
Закупівлі в постачальника універсальних послуг та закупівля електроенергії для гуртожитків: хто, як, коли, що робити, чому?
2256
2 Вересня 2021

Інтерв’ю підготувала головна редакторка
журналу “Радник в сфері державних закупівель” Селютіна Анна

Найчастішими запитаннями замовників при здійсненні закупівель електричної енергії залишаються можливість закупівлі у постачальника універсальних послуг та закупівля електричної енергії для гуртожитків. Хто? Як? Коли? Що робити? Чому? Відповісти на всі ці запитання допоможе Ольга Бабій — членкиня Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

  • Ольго, вітаю! Пропонуємо розставити крапки над «і», а саме: хто має право закуповувати електричну енергію у постачальника універсальних послуг?
  • Доброго дня! Відповідно до пункту 13 розділу XVII Закону України «Про ринок електричної енергії» термін тимчасового надання права на універсальну послугу окремим групам споживачів електричної енергії закінчився 31.12.2020, а з 01.01.2021 право на отримання універсальної послуги мають виключно побутові споживачі та малі непобутові споживачі.

Відповідно до пункту 62 частини 1 статті 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» побутовий споживач — індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та / або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об’єднання фізичних осіб — побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії