Рекомендації АМКУ щодо проблемних питань під час закупівлі електроенергії

Редакція
454
24 Лютого 2022
Рекомендації АМКУ щодо проблемних питань під час закупівлі електроенергії
454
24 Лютого 2022

Антимонопольний комітет України (далі — АМКУ) як орган оскарження виявляє порушення з боку замовників, у тому числі під час проведення процедур закупівель електричної енергії. У зв’язку з цим АМКУ надіслав до Мінекономіки лист № 20-29/01-576 від 19.01.2022 з рекомендаціями щодо проблемних питань під час закупівель електричної енергії, у якому повідомив про проблемні питання застосування законодавства у сфері публічних закупівель та розглянув найбільш поширені порушення з боку замовника під час придбання електричної енергії.

АМКУ зазначає: останнім часом найбільш поширеним порушенням з боку замовників є відхилення тендерних пропозицій учасників, які визначили маржу у своїй ціновій пропозиції за результатами аукціону як від’ємну величину, на підставі пункту 1 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) (учасник процедури закупівлі не відповідає встановленим абзацом 1 частини 3 статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства).

Порушення з боку замовників у цьому випадку полягає саме у тому, що цінова пропозиція учасника за результатами аукціону не є складовою його тендерної пропозиції, тому застосування вищезазначених положень Закону як підстави відхилення є некоректним.

АМКУ нагадує: згідно з пунктом 3 частини 1 статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії