Постачальник «останньої надії» із звичайним замовником та замовником в окремих сферах

Редакція
5164
13 Січня 2021
Постачальник «останньої надії» із звичайним замовником та замовником в окремих сферах
5164
13 Січня 2021

Досі до редакції звертаються по допомогу щодо надання рекомендацій з приводу укладення договору про закупівлю з постачальником «останньої надії». Узагальнимо нижче.

По-перше, варто відразу зауважити, що замовники в окремих сферах господарювання у випадку укладення договору з постачальником «останньої надії» на постачання електричної енергії не оприлюднюють річний план або зміни до нього та іншу інформацію про таку закупівлю.

Твердження пояснюється тим, що пунктом 5 частини 6 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі —Закон) передбачено, що Закон не застосовується у випадку, зокрема, якщо замовники в окремих сферах господарювання здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг, якщо ціни (тарифи) на них затверджуються державними колегіальними органами. А як нам уже пояснили в статті «Останні зміни НПА щодо закупівлі електроенергії у постачальника ”останньої надії“», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, що встановлює тариф на послуги постачальника «останньої надії», є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України.

По-друге, закупівлю електричної енергії у постачальника «останньої надії» звичайний замовник здійснює за такими догмами*: 

* Догма в широкому сенсі слова — це будь-яке переконання, якого дотримуються беззаперечно

І на солоденьке: згідно з частиною 7 статті 40 Закону замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (5 днів — у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини 2 цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Тобто замовник має проводити скорочену переговорну процедуру закупівлі на закупівлю електричної енергії у постачальника «останньої надії».

Дізнавайтеся більше про особливості закупівлі електричної енергії на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Галузі закупівель» — «Електрична енергія». А також використовуйте приклади документів, які ви можете завантажити в розділі «Зразки документів» — «Електрична енергія».

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО