Документи на підтвердження застосування переговорної процедури закупівлі: чи врахували замовники зміни до Закону від 26.06.2021?

Редакція
1709
24 Листопада 2021
Документи на підтвердження застосування переговорної процедури закупівлі: чи врахували замовники зміни до Закону від 26.06.2021?
1709
24 Листопада 2021

Законом України «Про внесення змін до Закону України „Про публічні закупівлі“ та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» від 03.06.2021 № 1530-IX (далі — Закон № 1530-IX) внесено зміни до пункту 8 частини 6 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Зазначена норма тепер звучить так:

повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинно містити таку інформацію, як обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі, експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

Таким чином, згідно з внесеними змінами замовник зобов’язаний саме завантажувати в електронну систему закупівель зазначені документи, на відміну від старої редакції, де він тільки зазначав інформацію щодо документів, які підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

Та все ж, попри тривалий термін дії оновленої норми та достатнє висвітлення вищезазначених змін, зокрема на порталі RADNUK.COM.UA в статтях «Нотатки закупівельника: переговорна процедура закупівлі з урахуванням змін до Закону від 26.06.2021», « “Перша ластівка”, або Як Держаудитслужба встановлює порушення за новою редакцією Закону», замовники і надалі керуються «старою» редакцією пункту 8 частини 6 статті 40 Закону. Тобто вони не завантажують під час...

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо