У яких закупівлях не варто надіятися на продовження строку укладення договору про закупівлю до 60 днів?

Редакція
820
30 Грудня 2020
У яких закупівлях не варто надіятися на продовження строку укладення договору про закупівлю до 60 днів?
820
30 Грудня 2020

З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Відповідно до частини 6 статті 33 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору може бути продовжений до 60 днів.

«до 60 днів» означає, що договір про закупівлю укладаємо не раніше 10 днів і не пізніше 59 днів (із урахуванням 10 днів).

За спрощеною закупівлею продовжити строк для укладання договору до 60 днів не буде можливості з огляду на те, що спрощена закупівля не є процедурою закупівлі в розумінні Закону. Стаття 13 Закону присвячена процедурам закупівель. Зі строками на укладення договору в спрощеній закупівлі можете ознайомитись у статті «Алгоритм проведення спрощеної закупівлі».

За переговорною процедурою закупівлі замовник також не зможе продовжити строк для укладання договору до 60 днів з огляду на наступне. Умови застосування переговорної процедури закупівлі регулює стаття 40 Закону, особливості такої процедури закупівлі прописані саме в цій статті, зокрема винятки, коли застосовують переговорну процедуру закупівлі, випадки відміни процедури тощо.

Для переговорної процедури закупівлі є чіткі строки для укладення договору, а саме: договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі укладаємо не раніше ніж через 10 днів (5 днів у разі передбачених Законом випадків) та не пізніше 35 днів (20 днів у разі передбачених Законом випадків).

Сподобалось? Передплачуйте портал RADNUK.COM.UA та щодо цікавих нюансів даного питання читайте в статті «Строк для укладення договору за переговорною процедурою та його продовження».

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.