Суттєві (і не дуже) умови договору про закупівлю

Редакція
6353
21 Жовтня 2020
СПЕЦВИПУСК
Суттєві (і не дуже) умови договору про закупівлю
6353
21 Жовтня 2020

Договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару (п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону про публічні закупівлі).

Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених Законом (ч. 1 ст. 41 Закону про публічні закупівлі).

Частиною 1 ст. 638 Цивільного кодексу України визначено: договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

У ч. 3 ст. 180 Господарського кодексу України зазначено: при укладенні господарського договору сторони зобов’язані в будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору. У ч. 4 цієї самої статті також зазначено: умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їхньої якості. Вимоги щодо якості предмета договору визначаються відповідно до обов’язкових для сторін нормативних документів, зазначених у ст. 15 цього Кодексу, а в разі їх відсутності — у договірному порядку, з додержанням умов, що забезпечують захист інтересів кінцевих споживачів товарів і послуг.

Підсумовуємо: у тендерній документації та проєкті договору про закупівлю важливо заздалегідь передбачити, що є істотними умовами договору про закупівлю, так як такі умови не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, що вичерпно передбачені в ч. 5 ст. 41 Закону про публічні закупівлі. Наприклад, у тендерній документації можна зазначити так:

На замітку! Внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених Законом, може призвести до накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника в розмірі 25 500 – 51 000 грн. За ті самі дії протягом року — 51 000 – 85 000 грн.

Будьте обачні та проводьте з нами «правильні» закупівлі. Як правильно укласти такий договір, дізнайтесь за номерами: (066) 616-48-98, (067) 503-01-36, (063) 807-17-91, або переходьте за посиланням.

Про підстави для внесення змін до договору читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Вісім важливих підстав для зміни істотних умов договору про закупівлю».

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО