Перелік корисних посилань щодо ПДВ в публічних закупівлях

Олег Підгірський
3258
31 Березня 2024
Перелік корисних посилань щодо ПДВ в публічних закупівлях
3258
31 Березня 2024

Податок на додану вартість — це непрямий податок, який  входить у ціну товарів (робіт, послуг) та сплачується покупцем, але його облік та перерахування до державного бюджету здійснює продавець (податковий агент). ПДВ нараховується та сплачується відповідно до норм розділу 5 Податкового кодексу України, що в свою чергу визначає, хто є його платниками, а також об’єкти та ставки оподаткування.

За примірною методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженою наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275, визначається можливість включення або невключення ПДВ в очікувану вартість або ж очікувану ціну за одиницю. Але цей вибір замовник робить самостійно з огляду на деякі обставини, зокрема визначення переваги співпраці з платником ПДВ чи відсутність такої переваги, а також чи обкладається предмет закупівлі ПДВ.

Тендерна пропозиція — пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації. Пропозиція подається з урахуванням ПДВ чи без нього залежно від визначення очікуваної вартості предмета з чи без ПДВ та системи оподаткування учасника. Звичайно, в будь-якому випадку пропозиція учасника спрощеної системи оподаткування буде рахуватись без ПДВ. Але все ж таки визначення ПДВ в закупівлях завдає багато клопоту замовнику. Тому рекомендую опрацювати перелік корисних посилань на статті порталу RADNUK.COM.UA щодо питання використання ПДВ в публічних закупівлях.

У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Інші» розділу «Оборонні закупівлі». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.