Судова практика щодо (не) врахування ПДВ в публічних закупівлях

Сергій Циб
1658
27 Січня 2022
Судова практика щодо (не) врахування ПДВ в публічних закупівлях
1658
27 Січня 2022

Для замовників та учасників процедури публічних закупівель, які є платниками податку на додану вартість (далі — ПДВ), продовжують бути актуальними питання, які пов’язані з відшкодуванням даного податку.

Нижченаведена добірка практики Верховного Суду присвячена питанням щодо оформлення тендерної документації з питань, які виникають у замовників та учасників процедур закупівель, де учасниками можуть бути платники та неплатники ПДВ.

Позиції Верховного Суду у справах 915/105/18 та 904/1143/19 розкривають питання щодо порядку врахування замовником ПДВ при оцінці тендерних пропозицій учасників. Правова позиція Верховного Суду у справі 826/7380/15 стане у пригоді замовникам, у яких виникли проблеми з органами державної влади при відшкодуванні ПДВ.

Постанова Верховного Суду у справі № 915/105/18 від 13.03.2019

Відповідно до розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» в тендерній документації зазначено інформацію про врахування податку на додану вартість шляхом внесення відповідного запису: «Під час заповнення форм учасник зазначає ціну тендерної пропозиції без урахування ПДВ. При укладанні договору про закупівлю ПДВ буде нараховуватися відповідно до діючого законодавства України».

Позиція позивача. Відповідачем у тендерній документації визначено, що під час укладання договору про закупівлю буде змінена ціна тендерної пропозицій на вартість ПДВ,...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.