Невтомлюємось говорити про роботу уповноваженої особи з договорами різного роду в публічних закупівлях. Тож далі покажемо на прикладі одного з провідних майданчиків електронної системи закупівель як технічно оприлюднити додаткову угоду до договору про закупівлю.
Крок 1. Щоб опублікувати додаткову угоду до договору про закупівлю замовнику потрібно відкрити сторінку публічної закупівлі і натиснути кнопку «Працювати з договором» (Рис. 1).
Крок 2. Якщо це перші зміни до закупівлі – натисніть кнопку «Почати роботу з договором» і перезавантажте сторінку (Рис. 2).
Крок 3. Потім внизу натисніть кнопку «Додати зміни» (Рис. 3).
Крок 4. У вас відкриється сторінка, де потрібно завантажити файл з додатковою угодою у форматі .PDF (вимога наказу Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082) та вказати відомості про неї (номер, дату підписання, причину відповідно до частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та текстовий опис змін). За потреби ви можете вибрати одразу декілька підстав для внесення змін до істотних умов договору про закупівлю (Рис. 4).
Після заповнення всіх полів натисніть кнопку «Внести зміни» (Рис. 5).
Крок 5. Далі у вас одразу відкривається сторінка редагування умов договору про закупівлю. Доступність полів для внесення змін залежить від того, яку підставу згідно частини 5 статті 41 Закону ви вибрали на попередньому етапі.
Наприклад, якщо це продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, ви зможете редагувати тільки кінцеву дату дії договору про закупівлю та період поставки. Інші поля залишатимуться неактивними (Рис. 6).
Після редагування даних договору про закупівлю натисніть кнопку «Зберегти» (Рис. 7).
Крок 6. Щоб завершити публікацію додаткової угоди до договору про закупівлю в електронній системі потрібно скористатися КЕП (Рис. 8).
За потреби, до моменту підписання додаткової угоди електронним підписом, ви можете редагувати дані додаткової угоди (кнопка «Редагувати внесені зміни») або ж повернутися до редагування самого договору про закупівлю (кнопка «Редагувати інформацію в договорі») (Рис. 9).
Наостанок зверніть увагу, що додаткові угоди до договору про закупівлю в електронній системі потрібно вносити в хронологічному порядку. Якщо ви, наприклад, опублікували додаткову угоду від 01.02.2022, то після неї вказати дату наступної додаткової угоди від 31.01.2022 вже не вийде.
Успіхів у здійсненні публічних закупівель та залишайтесь з порталом RADNUK.COM.UA, в нас ще багато цікавого: