Як у договорі про закупівлю передбачити оплату товарів (робіт або послуг) на період дії тимчасового кошторису?

Олена Жадан
779
1 Лютого 2022
Як у договорі про закупівлю передбачити оплату товарів (робіт або послуг) на період дії тимчасового кошторису?
779
1 Лютого 2022

Розпорядники й одержувачі бюджетних коштів (далі — замовники) беруть бюджетні зобов’язання, які передбачають укладення договорів про закупівлю, та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. Проте під час оголошення публічної закупівлі в попередньому бюджетному році на наступний рік замовники не знають обсягів фінансування, що будуть затверджені кошторисом у наступному році.

Крім цього, кошторис з початку року може бути тимчасовим, а не постійним. У зв’язку з цим у замовників виникає питання: яким чином у договорі про закупівлю правильно передбачити умови взяття бюджетних зобов’язань відповідно до кошторису, який діє на момент укладення договору про закупівлю? Детально це питання розглянемо у нашій публікації.

Згідно зі статтею 44 Бюджетного кодексу України Державний бюджет України виконується за розписом, який затверджується Міністром фінансів України, відповідно до бюджетних призначень у місячний строк з дня прийняття закону про Державний бюджет України. До затвердження розпису Державного бюджету України Міністром фінансів України затверджується тимчасовий розпис Державного бюджету України на відповідний період.

Згідно з пунктом 45 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабміну від 28.02.2002 № 228, бюджетні установи складають на цей період тимчасові кошториси (з довідками про зміни до них у разі їх внесення), а заклади фахової передвищої та вищої...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.