Договори, укладені у спрощений спосіб, або те, що ви не знали про строки для оприлюднення звіту про закупівлю без ЕСЗ

Анастасія Матвійчук
1425
22 Червня 2021
Договори, укладені у спрощений спосіб, або те, що ви не знали про строки для оприлюднення звіту про закупівлю без ЕСЗ
1425
22 Червня 2021

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі, Закон) дозволяє замовникам в окремих випадках придбавати товари, роботи чи послуги без проведення процедур закупівель або спрощених закупівель. Такі закупівлі без використання електронної системи закупівель (далі — ЕСЗ) допустимі у разі:

  1. здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень (частина 3 статті 3 Закону);
  2. придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 статті 3 Закону, у випадках, перелічених у частині 7 статті 3 Закону.

Детальніше про застосування частини 7 статті 3 Закону читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях: «Допороги без спрощених закупівель: мініаналоги переговорної процедури» та «Допороги без спрощених закупівель: загальні правила та особливі підстави».

Такі закупівлі нерідко обходяться без укладення договору у формі єдиного документа. Мова йде про усім звичні оплати на підставі рахунка (рахунка-фактури, інвойса, рахунка на оплату) чи видаткової накладної, а то й узагалі — на підставі листа-замовлення, тобто має місце укладення договору у спрощений спосіб.

При цьому кошти замовника можуть витрачатися як напряму з рахунку...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.