Будьмо уважні: з 14.07.2022 діє нова підстава для визнання договору про закупівлю нікчемним

Ганна Довгая
2543
14 Липня 2022
Будьмо уважні: з 14.07.2022 діє нова підстава для визнання договору про закупівлю нікчемним
2543
14 Липня 2022

У статті «Зміни до Закону про закупівлі, що набувають чинності з 14.07.2022: порівняльний аналіз» ми отримали порівняльну таблицю змін до профільного нормативно-правового акта закупівельників – Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).

Серед чималих змін, що стосуються локалізації виробництва, змін також зазнала стаття 43 Закону, яка з 14.07.2022 має такий вигляд:

Рис. 1

Так, закупівельна громада отримала нову підставу для визнання договору про закупівлю нікчемним — якщо назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником не відповідає товарам, роботам чи послугам, що фактично закуплені замовником.

Що таке предмет закупівлі?

Згідно з пунктом 22 частини 1 статті 1 Закону предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Детально та поетапно про те, як визначати предмет закупівлі, ми писали в статті...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.