Чи є сплата членських внесків публічною закупівлею?

Редакція
3309
8 Лютого 2024
Чи є сплата членських внесків публічною закупівлею?
3309
8 Лютого 2024

Сплата членських внесків та публічні закупівлі. Чи є сплата членських внесків публічною закупівлею в розумінні Закону з урахуванням Особливостей? Розглянемо це питання у матеріалі.

Час від часу в користувачів порталу, зокрема замовників, які є членами різних добровільних неприбуткових об’єднань, за участь у яких вони сплачують членські внески, виникають питання: чи є сплата членських внесків закупівлею у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості)? Чи необхідно проводити таку закупівлю та чи потрібно відображати відповідну інформацію в електронній системі закупівель?

Розпочнемо з поняття «публічна закупівля». У пункті 25 частини 1 статті 1 Закону визначено, що публічна закупівля (далі — закупівля) — придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. Тобто здійснення публічної закупівлі передбачає придбання, а отже і набуття права власності на відповідні товари або на результати виконання робіт чи надання послуг або права користування ними.

Придбання предмета закупівлі здійснюється замовниками на основі договору про закупівлю. Як визначено пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону, договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. При цьому пунктом 17 Особливостей передбачено, що договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин другої – п’ятої, сьомої – дев’ятої статті 41 Закону та цих особливостей.

...
Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки