Чи можливе продовження строку для укладання договору про закупівлю у «скороченій» переговорній процедурі закупівлі?

Наталія Чабан
1758
7 Березня 2021
Чи можливе продовження строку для укладання договору про закупівлю у «скороченій» переговорній процедурі закупівлі?
1758
7 Березня 2021

Можливість продовжити строк для укладання договору про закупівлю — одне з нововведень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Наразі частиною 6 статті 33 Закону передбачено, що замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору про закупівлю може бути продовжений до 60 днів. Та чи існує така можливість за результатами застосування переговорної процедури закупівлі та ще й за скороченою? Спробуємо розібратись, спираючись на роз’яснення Мінекономіки.

Частиною 2 статті 40 Закону визначено вичерпний перелік підстав, за наявності яких замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі не раніше ніж через 10 днів та не пізніше ніж через 35 днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Водночас статтею 40 Закону передбачено, що в разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини 2 цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та / або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування замовник укладає договір про закупівлю не раніше 5 та не пізніше 20 днів з  дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, тобто застосовує так звану скорочену переговорну процедуру закупівлі.

Чи передбачено для скороченої переговорної процедури закупівлі можливість у разі обґрунтованої необхідності продовження строку для укладання договору про закупівлю?

Для отримання відповіді розглянемо позицію Мінекономіки з цього питання.

Так, на офіційному сайті Уповноваженого органу від «Х» селищної ради розміщено запит № 255/2021 наступного змісту: «Чи можна продовжити термін підписання договору по скороченій переговорній процедурі у зв’язку з тим, що постачальник “останньої надії” ДПЗД “Х” не надіслав договір на підписання?».

Відповідь Уповноваженого органу з цього питання наступна: «…згідно з частиною 7 статті 40 Закону, замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (5 дніву разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та / або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Крім того,  пунктом 5 частини 8 статті 40 Закону передбачено, що переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі непідписання договору про закупівлю у строк 35 днів (20 дніву разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та / або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Таким чином, Законом не передбачена можливість продовження строку укладання договору про закупівлю з учасником переговорної процедури».

Коментар редакції

Замовник має провести скорочену переговорну процедуру закупівлі та за її результатами укласти договір про закупівлю не раніше 5 та не пізніше 20 днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю у разі закупівлі:

  • з підстав, визначених пунктом 3 частини 2 статті 40 Закону;
  • нафти;
  • нафтопродуктів сирих;
  • електричної енергії, послуг з її передання та розподілу;
  • централізованого постачання теплової енергії;
  • централізованого постачання гарячої води;
  • послуг з централізованого опалення;
  • телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів;
  • послуг з централізованого водопостачання та / або водовідведення;
  • послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування.

Законом не передбачена можливість продовження строку укладання договору про закупівлю з учасником як «повної», так і «скороченої» переговорної процедури закупівлі.

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо