Віртуальні кімната даних по об’єктах приватизації

Ольга Герасіна
1027
12 Лютого 2020
СПЕЦВИПУСК
Віртуальні кімната даних по об’єктах приватизації
1027
12 Лютого 2020
 1. Що таке віртуальна кімната даних та для чого вона потрібна
 2. Як зареєструватись
 3. Плани ФДМУ

Фонд державного майна України (ФДМУ) запускає віртуальні кімнати даних по об’єктах приватизації. На даному етапі кімнати будуть працювати в тестовому режимі.

Віртуальна кімната даних (ВКД) – це платформа, на якій зберігаються дані, щодо об’єктів приватизації, які будуть продаватися на аукціонах Prozorro.Продажі.

ВКД – це інструмент, за допомогою якого потенційні інвестори можуть отримати та проаналізувати дані, щодо того чи іншого об’єкта приватизації.

Дана кімната представляє собою архів документів: установчих, дозвільних, організаційних, операційних, претензійно-позовних та правовстановлюючих, а також документи з праці, фінансову звітність та договори. Ці відцифровані документи готує та завантажує ФДМУ після ретельної їх підготовки та перевірки.

Передбачається, що ВКД:

 • спростить доступ до інформації щодо об’єкту приватизації, оскільки вже не потрібно буде їхати в сам Фонд і писати заяви, чекати їх візування та вже потім отримувати доступ до документів;
 • допоможе інвесторам (покупцям) прийняти правильне рішення щодо купівлі об’єкту;
 • зробить процес приватизації об’єкту максимально прозорим, оскільки не потрібно буде ніяких заяв писати, бігати по кабінетах, здогадуватися, що ще потрібно зробити, щоб отримати документи для ознайомлення;
 • допоможе знищити корупційні схеми, які існують при отриманні документів;
 • покращить та збільшить конкуренцію на аукціонах, що в свою чергу допоможе збільшити ціну об’єкту та дохід бюджету.

Під час тестового режиму у віртуальних кімнатах даних потенційним інвесторам та всім охочим доступні документи, які не містять комерційної таємниці.

Реєстрація в кімнаті є повністю безкоштовною. Реєстрація не займає багато часу, оскільки є простою та короткою. Вам потрібно:

 • перейти за посиланням;
 • натиснути на кнопку «Клацніть тут для приєднання»;
 • у формі, яка одразу з’явиться, ввести Вашу електронну адресу та натиснути «Надіслати запрошення»;
 • отримати листа з посиланням для активації аккаунта.

Користування віртуальною кімнатою даних є повністю безкоштовним.

Протягом першого кварталу поточного року передбачається впровадження повноцінної віртуальної кімнати даних, в якій потрібно буде для отримання інформації підписати угоду про нерозголошення та нерозкриття всієї інформації про об’єкт приватизації.

ФДМУ планує створити фізичну кімнату даних, в якій можна буде отримати інформацію та доступ до оригіналів документів. Документи будуть надаватись відповідно до рівня доступу.

Групи закупівель

Публікації щодо практики закупівель згруповані з акцентом на певну сферу закупівель (галузь / специфіку предмета закупівлі)