Оплата послуг на підставі рахунків без укладання договору

Анастасія Матвійчук
299
19 Березня 2019
Оплата послуг на підставі рахунків без укладання договору
299
19 Березня 2019

«Доброго дня! Ми — замовник, що здійснює діяльність в окремих сферах господарювання. Підприємство доволі велике, на Загальні державні послуги (код 7511) та Адміністративні послуги державних установ (код 7512) витрачає коштів більш ніж 50 тис. грн. Тож потрібно укладати договір на кожну послугу. Більшість державних органів відмовляється від укладення договорів (вартість одного договору може бути і 200 грн). Підкажіть, будь ласка, можливо, ви зустрічали якийсь механізм щодо оплати таких послуг за рахунками?»

Добрий день, порядок укладення договорів у господарській діяльності регулює Господарський кодекс України. Так, відповідно до частини 1 статті 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладають у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто в результаті обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також у результаті підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Отже, будь-який господарський договір може бути укладено у спрощений спосіб, у тому числі в результаті прийняття замовлення до виконання з одного боку та оплати рахунка з іншого, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до частини 3 статті 183 ГК України державний контракт укладають у результаті підписання сторонами єдиного документа. Окрім того, частина 1 статті 10...

Групи закупівель

Публікації щодо практики закупівель згруповані з акцентом на певну сферу закупівель (галузь / специфіку предмета закупівлі)

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель