Передача матеріалів підряднику за відповідним КЕКВ під час проведення капітального ремонту

Віта Аністратенко
3157
20 Березня 2019
Передача матеріалів підряднику за відповідним КЕКВ під час проведення капітального ремонту
3157
20 Березня 2019

«Доброго дня! Допоможіть розібратися. Чи можна при проведенні капітального ремонту передати підрядникові матеріали, придбані замовником, за КЕКВ 2210?»

Добрий день! Відповідно до інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за № 456/20769 (далі — Інструкція), економічна класифікація видатків бюджету призначена для чіткого розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюють відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування.

Економічна класифікація видатків бюджету забезпечує єдиний підхід до всіх учасників бюджетного процесу з точки зору виконання бюджету (п. 1.1 Інструкції).

За категорією 2200 «Використання товарів і послуг» здійснюють оплату поточних видатків, оплату послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруть на облік як основні засоби. Придбання матеріалів, будівельних матеріалів, обладнання, інвентарю та інструментів для господарської діяльності, а також для благоустрою території здійснюють за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» (пп. 5 пп. 2.2.1 Інструкції).

За категорією 3100 «Придбання основного капіталу» передбачають видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів унаслідок поліпшення об’єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів (пп. 3.1 Інструкції).

Отже, передавання матеріалів з КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» на КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» можна вважати нецільовим використанням бюджетних коштів, бо із самого початку кошти було виділено на одні цілі, а в результаті спрямовано на інші. При передачі матеріалів на капітальний ремонт, по суті, видатки проведено за КЕКВ 2210, у результаті отримуємо закінчену роботу, основний засіб, які б мали бути придбані за кошти, виділені на капітальні видатки, як робота або основний засіб за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування». Тому такі дії можна кваліфікувати як нецільове використання бюджетних коштів. Передача матеріалів можлива лише в межах одного коду економічної класифікації видатків (КЕКВ). При цьому потрібно обов’язково обумовити цей момент у договорі. Можливість виконувати роботи з матеріалів замовника прямо встановлена ст. 840 ЦКУ. У будь-якому випадкові замовник самостійно приймає рішення щодо передачі або непередачі товарів за відповідним КЕКВ. З подібним випадком можна додатково ознайомитись у роз’ясненні ДКСУ (лист від 22.02.2017 № 16-08/191-3083).

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО