Яке відношення Prozorro.Продажі має до митниці?

Ольга Герасіна
1192
26 Лютого 2020
СПЕЦВИПУСК
Яке відношення Prozorro.Продажі має до митниці?
1192
26 Лютого 2020
  1. Що таке Prozorro.Продажі
  2. Нова митниця
  3. Як співпрацюють Prozorro.Продажі та Нова митниця

Система Прозорро.Продажі це ринок, на якому в ролі продавця виступає держава. На цьому ринку є все чого душа бажає: від невеличкого МАФу до заводу, від маленького підвалу до великого порту, від однієї свинки до цілої звіроферми, від офісної техніки до літаків. На електронні аукціони держава також виставляє приміщення, які можна взяти в оренду.

На цьому прозорому ринку покупцем може стати будь-хто. Фізична чи юридична особа – не має значення, головне виконати усі умови аукціону.

Система Prozorro.Продажі є дворівневою системою, тобто сама система виступає в ролі центральної бази даних, а електронні майданчики, які пройшли авторизацію, виступають своєрідними інтернет-магазинами, де кожен потенційний покупець може отримати з будь-яких питань фахову консультацію від спеціалістів.

Система Prozorro.Продажі дає унікальну можливість купувати чи брати в оренду майно на простих та відкритих аукціонах, де результати отримуються автоматично та виключаються будь-які корупційні ризики.

Нова митниця – це оновлена прозора Державна митна служба, яка здійснює адміністрування митних платежів. Державна митна служба прийшла на зміну Державної фіскальної служби та має чіткі завдання: зупинка контрабанди, оновлення кадрового складу, повне трансформування митної сфери, боротьба з корупцією в митній сфері, прозора реалізація конфіскованого митницею майна.

Оновлена митниця запрацювала 8 грудня минулого року. Як зазначив новий голова митниці Максим Нефьодов, запуск служби був призначений на вихідний день спеціально, для зменшення кількості можливих проблем.

З новою митницею прийшли і нові прозорі правила продажу конфіскованого майна. Все конфісковане майно будуть продавати через електронні аукціони Prozorro.Продажі. Всі принципи прозорості, рівності прав та простоти доступу до аукціону зберігаються.

За допомогою аукціонів будуть продавати:

  • товари, що зберігаються на складах митниць, за якими власник не звернувся до закінчення строків зберігання;
  • товари, які були виявлені під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю, і власник яких невідомий;
  • товари, поміщені у режим відмови на користь держави;
  • товари, що швидко псуються та мають обмежений строк зберігання.

Як зазначив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, від початку минулого року на склади митниць поступило на зберігання та наразі нікому не належить майно на суму майже 840 млн грн. Власники добровільно відмовились від прав на більшу частину цього майна на користь держави. Тобто на складах митниці зберігається потенційне поповнення державного бюджету.

Аукціон Prozorro.Продажі – це інструмент, за допомогою якого держава зможе ефективно та прозоро продати конфісковано майно, отримані кошти направити до державних бюджетів, з яких кошти підуть на потреби шкіл, лікарень, бізнес зможе знайти потрібне для його справи майно.

Групи закупівель

Публікації щодо практики закупівель згруповані з акцентом на певну сферу закупівель (галузь / специфіку предмета закупівлі)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО