Нотатки закупівельника: відкриті дані, які замовник перевіряє самостійно

Ганна Довгая
2606
30 Квітня 2021
Нотатки закупівельника: відкриті дані, які замовник перевіряє самостійно
2606
30 Квітня 2021

Відповідно до частини 5 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

Пунктом 2 частини 2 статті 22 Закону зазначено, зокрема, що в тендерній документації замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 Закону, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Відповідно до частини 4 статті 22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Тобто три прямі вимоги Закону вказують на те, що замовник повинен самостійно перевіряти інформацію учасника, яка є публічною та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах. Тому на замітку варто занотувати, що замовник самостійно перевіряє інформацію, подану учасником згідно з:

  1. пунктом 1 частини 1 статті 17 Закону, оскільки згідно з частиною 4 статті 17 замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини 1 цієї статті;  
  2. пунктами 2 та 3 частини 1 статті 17 Закону. Наприклад, за таким посиланням;
  3. пунктом 4 частини 1 статті 17 Закону. Наразі ProZorro інтегровано зі зведеними відомостями щодо спотворення результатів торгів, які веде Антимонопольний комітет України, тому замовник може не перевіряти таку інформацію, наприклад, на сайті Антимонопольного комітету України, а система автоматично буде відображати її;
  4. пунктом 7 частини 1 статті 17 Закону. Для цього можна використовувати портал RADNUK.COM.UA, зокрема розділ «Інструменти» — «Реєстри ст. 17»;
  5. пунктом 8 частини 1 статті 17 Закону. Наприклад, за таким посиланням;
  6. пунктом 9 частини 1 статті 17 Закону. Для цього можна використовувати портал RADNUK.COM.UA, зокрема розділ «Інструменти» — «Реєстри ст. 17» — «ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»;
  7. пунктом 11 частини 1 статті 17 Закону. При здійсненні закупівель замовникам необхідно враховувати вимоги Закону України «Про санкції», у тому числі рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», затвердженого Указом Президента України № 184/2020  від 14.05.2020, зокрема,  розроблений Апаратом РНБОУ портал, котрий станом на 30.04.2021 знаходиться в тестовому режимі та містить інформація про фізичних та юридичних осіб проти яких введено санкції.

Зважаючи на плутанину з «паперовою» та «електронною» формами тендерної документації, рекомендуємо роздрукувати наочну статтю з прикладами «Інструкція щодо зазначення інформації по статті 17 Закону з урахуванням технічної реалізації».


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: «Відкриті дані: практика Органу оскарження»


Додатково: Уповноваженим органом (Мінекономіки) було підготовлено лист щодо застосування статті 17 Закону 3304-04/34835-06 від 03.06.2020, у якому зазначено, що замовник встановлює вимогу в тендерній документації щодо необхідності підтвердження учасниками процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції відсутності підстав, встановлених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 статті 17 Закону, при цьому підтвердження таких підстав може бути передбачено в довільній формі.

Уважний читач міг помітити, що ми не зачепили пункт 10 частини 1 статті 17 Закону. Щодо цього повідомляємо, що замовник не вимагає документів, інформації про наявність / відсутність антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі менша ніж 20 млн грн. Якщо вартість закупівлі перевищує 20 млн грн, то інформація перевіряється згідно з наданою учасником інформацією (наприклад, шляхом здійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання в складі пропозиції довідки в довільній формі згідно з листом Мінекономіки № 3304-04/34835-06 від 03.06.2020).

А якщо ця публікація була для вас корисною, долучайтеся до обговорення усіх можливих закупівельних питань до телеграм-каналу «ПоРадник у сфері публічних закупівель» Група для обговорення! Про практику моніторингу за даного питання радимо на порталі RADNUK.COM.UA прочитати статтю «Публічну інформацію не вимагаємо – знають усі, а висновки ДАСУ кажуть інше».

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО