Як ви гадаєте, у якому розмірі передбачений штраф на службову (посадову) особу замовника в разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених Законом України «Про публічні закупівлі»? Перш ніж дамо відповідь, згадаємо:
- Разом з повідомленням про внесення змін до договору про закупівлю необхідно розміщувати додаткову угоду до такого договору про закупівлю. Відповідь на запитання «Чому?» — у статті «Коли потрібно оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю».
- Якщо замовник купує природний газ через відкриті торги, то він купує газ на українському ринку природного газу, а тому інформація в довідці про ціни на природний газ на німецьких біржах не може бути підставою для зміни ціни саме за пунктом 2 частини 5 статті 41 Закону. Біржові котирування використовуємо, коли застосовуємо пункт 7 частини 5 статті 41 Закону. Більше порад — у статті «Вісім важливих підстав для зміни істотних умов договору про закупівлю».
- Чим більше умов, окрім мінімально необхідного мінімуму істотних умов, замовник запише до проєкту договору про закупівлю в складі тендерної документації, тим менше можливостей внести зміни до договору про закупівлю він матиме в майбутньому. Пояснення цього твердження читайте в публікації «Проект договору про закупівлю у складі тендерної документації: особливості складення та можливості зміни» (прим.: стаття за попередньою редакцією Закону про закупівлі).
- Довідки підвищення ціни за одиницю товару за укладеним договором про закупівлю (наприклад, торгово-промислової палати) у відсотковому відношенні повинні співпадати з відсотком підняття, що визначений у додатковій угоді на збільшення ціни договору про закупівлю. Складно написано? Зрозумієте на прикладі судового рішення «Безпідставне внесення змін до істотних умов договору про закупівлю».
Ледь не забули, штраф сягає 1 500–3 000 НМД (25 500–51 000 грн); 3 000–5 000 НМД (51 000–85 000 грн) — за ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню.