Двадцять чотири години на виправлення помилок: що потрібно знати

Олександр Наріжний
4634
13 Липня 2020
Двадцять чотири години на виправлення помилок: що потрібно знати
4634
13 Липня 2020

У новій редакції Закону «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) для учасника закупівлі передбачена можливість усунення невідповідності в інформації та/або документах у тендерній пропозиції. Ідеться про помилки, які були виявлені замовником після розкриття пропозиції. Розглянемо технічні особливості реалізації такої можливості.

Як замовникові опублікувати вимогу в системі

Замовник при проведенні відкритих торгів, конкурентного діалогу, а також при укладенні рамкової угоди, після розкриття тендерних пропозицій може відправити учаснику, пропозиція якого перебуває на розгляді, вимогу про усунення невідповідностей. Але при формуванні такої вимоги в замовника немає можливості завантажити файл. Тому йому потрібно заповнити відповідний рядок у системі (див. рисунок), де необхідно чітко зазначити, що саме учасник має виправити в тендерній пропозиції. Тобто не просто написати, наприклад, виправити документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям, а зазначити, у чому саме помилка та якому пунктові тендерної документації не відповідає пропозиція.


Рисунок

В які строки потрібно публікувати вимогу

У Законі вказано, що замовник не пізніше ніж за два робочих дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій має опублікувати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей. Та варто зазначити, що з технічного боку реалізації такої можливості в замовника немає обмежень щодо часу публікації даної вимоги. Тому оприлюднити її можна в будь-який час, поки пропозиція того чи іншого учасника перебуває на розгляді. Але замовник не може розміщувати дану вимогу більше одного разу щодо одного й того ж учасника, крім випадків, пов’язаних з виконанням рішення Антимонопольного комітету України.

Які можливості мають замовник і учасник протягом 24 годин

Після публікації вимоги про усунення невідповідностей учасник закупівлі отримує відповідне повідомлення, і в системі розпочинається 24-годинний відлік. У замовника немає технічних обмежень щодо дати й часу публікації такої вимоги.

Наприклад, він може розмістити її в суботу о 13:00. Таким чином, учасник матиме можливість додати нові документи тільки до 13:00 в неділю.

У замовника відсутня можливість проводити кваліфікацію протягом 24 годин з моменту публікації вимоги. Тобто навіть тоді, коли учасник виправить вказані недоліки через три години, замовник не зможе відхилити пропозицію або визначити переможця, поки не завершиться період у 24 години. У той же час учасник протягом цих 24 годин має можливість частково додавати нові документи. Тому якщо замовник вимагає усунути невідповідність у декількох документах, то учасник може спочатку завантажити один файл, а через деякий час інший.

Після закінчення 24 годин система ProZorro автоматично розблоковує можливість проведення кваліфікації. Після цього замовник може розглядати подані тендерні пропозиції, зважаючи на виправлення або невиправлення учасником виявлених невідповідностей.

Також про можливість виправлення помилок протягом 24 годин читайте на порталі RADNUK.COM.UA в публікаціях:

24 години

Норма Закону України Про публічні закупівлі, яка дає змогу протягом 24 годин для виправити помилки учасником у деяких своїх документах.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО