Перелік корисних посилань щодо корисних функціональних можливостей при здійсненні закупівель

Олег Підгірський
1342
12 Березня 2023
Перелік корисних посилань щодо корисних функціональних можливостей при здійсненні закупівель
1342
12 Березня 2023

Як замовники при здійсненні публічних закупівель, так і учасники при участі в закупівлях стикаються з великою кількістю інформації. Законодавством у сфері публічних закупівель частково визначено, що повинен витребовувати замовник в учасника, наприклад при проведенні відкритих торгів, а що ні. Інші ж нормативно-правові акти вказують, на що слід звернути увагу.

Так, відповідно до пункту 31 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) тендерна документація — документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель. Вимоги до тендерної документації встановлюються статтею 22 Закону з урахуванням вимог пункту 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

Варто наголосити, що згідно з частиною 4 статті 22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI (далі – Закон № 2939) та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Також за другим реченням абзацу 15 пункту 44 Особливостей замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом № 2939 та / або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.

Зазначені норми та відповідні обставини заплутують як замовників, так і учасників. Тому пропонуємо перелік корисних посилань на статті щодо корисних функціональних можливостей чи лайфхаків при здійсненні закупівель, які допоможуть правильно застосовувати чи виконувати норми закупівельного законодавства та умови закупівель:

У свою чергу, в рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Протоколи по ВТ» розділу «Зразки документів замовникам за Особливостями» та розділ «Шпаргалки в закупівлях». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Лайфхаки для учасників публічних закупівель

Тут зібрані хитрощі та тонкощі участі в публічних закупівлях, що саме ти отримав бажаний контракт та гідний прибуток.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО