Внесено нові зміни до Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення

Редакція
974
6 Листопада 2013
Внесено нові зміни до Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення
974
6 Листопада 2013

Наказ № 1863/5 набув чинності 20.09.2013

Для забезпечення єдиного обліку осіб, які вчинили корупційні правопорушення, 2012 року було створено Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, та затверджено положення, що визначають порядок формування та ведення даного реєстру.

У журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 3 (6) за березень 2012 року на сторінках 21–25 опубліковано повну редакцію Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Також у журналі № 7 (22) за липень 2013 року на сторінках 14–16 ми розповіли, яким є порядок надання відомостей з такого реєстру. Тому дана тема – не нова для замовників та учасників торгів. Але з 20 вересня 2013 року набули чинності нові зміни до Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, внесені наказом Міністерства юстиції України № 1863/5. З повною редакцією наказу Ви можете ознайомитись нижче.

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ВИТЯГ З НАКАЗУ 04.09.2013 № 1863/5 «Про затвердження Змін до Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення»

Зміни до Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення

1. У розділі ІІ:

пункт 2.1 доповнити словами «, крім відомостей про особовий склад органів, що провадять оперативно-розшукову або розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність»;

пункт 2.3 після слів «корупційного правопорушення» доповнити словами «, яке набрало законної сили»;

пункт 2.4 викласти в такій редакції:

«2.4. Кадрові служби державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій, посадові особи яких є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення, у день підписання наказу про накладання на особу або зняття з неї дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного правопорушення зобов’язані передати Реєстратору електронну та завірену в установленому порядку паперову копію відповідного наказу разом з інформаційною карткою до наказу про накладання (зняття) дисциплінарного стягнення на особу за вчинення корупційних правопорушень (додаток 1).»;

пункт 2.8 після слів «на апеляційне оскарження» доповнити словами «скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне правопорушення».

2. У розділі ІІІ:

1) пункт 3.1 доповнити новим абзацом такого змісту:

«Інформація з Реєстру також надається під час звіряння переліку осіб, звільнених з посад у зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційні правопорушення, з відомостями, що містяться в Реєстрі.»;

2) у пункті 3.3:

в абзаці другому слова «, до якого додається ксерокопія паспорта особи, що перевіряється» виключити;

абзац третій після слів «або місцевого самоврядування» доповнити словами «(до запиту додається ксерокопія паспорта особи, що перевіряється)»; *

доповнити пункт новим абзацом такого змісту: *

«прокурора – у рамках здійснення нагляду за додержанням вимог і застосуванням законів.»;

3) доповнити розділ пунктом 3.14 такого змісту: *

«3.14. Безоплатний цілодобовий доступ до відомостей з Реєстру здійснюється через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України шляхом пошуку та перегляду такої інформації про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення: *

1) прізвище, ім’я, по батькові; *

2) місце роботи, посада на час вчинення корупційного правопорушення; *

3) склад корупційного правопорушення; *

4) вид покарання (стягнення); *

5) спосіб вчинення дисциплінарного проступку; *

6) вид дисциплінарного стягнення. *

Розміщення інформації на веб-сайті здійснюється протягом трьох робочих днів з дня внесення відповідної інформації до Реєстру.

Відомості про осіб, виключені з Реєстру з підстав, визначених пунктом 2.8 цього Положення, не підлягають розміщенню на веб-сайті.

Пошук інформації про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, здійснюється за прізвищем, ім’ям, по батькові такої особи.».

3. У додатку 3 до Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, третє речення пункту 5 зворотного боку запиту про видачу витягу з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, замінити реченнями такого змісту: «Правоохоронні органи зазначають дату внесення інформації до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань і номер кримінального провадження. Прокурор зазначає дату і номер постанови про здійснення перевірки, а в разі необхідності одержання інформації без проведення перевірки – інші підстави для її одержання відповідно до Закону України «Про прокуратуру».».

В.о. директора Департаменту антикорупційного

законодавства та законодавства про правосуддя             

Т.М. Тоцька

* Зміни, які набувають чинності з 1 січня 2014 року.

Отже, зміни стосуються таких пунктів, які з 20 вересня мають такий вигляд:

2.1. Внесенню до Реєстру підлягають відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, крім відомостей про особовий склад органів, що провадять оперативно-розшукову або розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність.

2.3. Електронна копія рішення суду про притягнення до кримінальної, адміністративної та цивільно-правової відповідальності особи за вчинення корупційного правопорушення, яке набрало законної сили, надсилається Реєстратору в порядку, визначеному спільним наказом Державної судової адміністрації та Міністерства юстиції.

2.4. Кадрові служби державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій, посадові особи яких є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення, у день підписання наказу про накладання на особу або зняття з неї дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного правопорушення зобов’язані передати Реєстратору електронну та завірену в установленому порядку паперову копію відповідного наказу разом з інформаційною карткою до наказу про накладання (зняття) дисциплінарного стягнення на особу за вчинення корупційних правопорушень (додаток 1).

2.8. Підставою для вилучення з Реєстру відомостей про особу, яка вчинила корупційне правопорушення, є ухвала суду про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне правопорушення, а також наказ про скасування наказу про накладання дисциплінарного стягнення.

3.1. Відомості з Реєстру надаються у вигляді витягу з Реєстру та інформаційної довідки. Інформація з Реєстру також надається під час звіряння переліку осіб, звільнених з посад у зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційні правопорушення, з відомостями, що містяться в Реєстрі.

3.3. Міністерство юстиції України надає безоплатно витяг з Реєстру протягом семи робочих днів на підставі письмового запиту Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України та Секретаріату Кабінету Міністрів України про видачу витягу з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення (додаток 3), до якого додається ксерокопія паспорта особи, що перевіряється.

Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі надають безоплатно витяг з Реєстру протягом семи робочих днів на підставі письмового запиту про видачу витягу з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення (додаток 3).

Розміщення інформації на веб-сайті здійснюється протягом трьох робочих днів з дня внесення відповідної інформації до Реєстру.

Відомості про осіб, виключені з Реєстру з підстав, визначених пунктом 2.8 цього Положення, не підлягають розміщенню на веб-сайті.

Пошук інформації про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, здійснюється за прізвищем, ім’ям, по батькові такої особи.

Отже, як бачимо, при апробації (практичному застосуванні) наказу виникають ситуації, що вимагають внесення змін на рівні законодавчої бази. Із цією метою і внесено зміни до Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

№ 11 (26) за листопад

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в листопаді 2013 року

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО