Чи можна збільшити очікувану вартість під час проведення переговорної процедури?

Редакція
1264
19 Лютого 2018
Чи можна збільшити очікувану вартість під час проведення переговорної процедури?
1264
19 Лютого 2018

«Доброго дня! Якщо відкриті торги було двічі відмінено через недостатню кількість учасників (менше двох) і відповідно до пункту 4 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі»  замовник хоче провести переговорну процедуру закупівлі, то чи може він збільшити при цьому очікувану вартість закупівлі, внісши відповідні зміни до річного плану закупівель? Дякую».

Добрий день! Відповідно до частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) переговорну процедуру закупівлі замовник застосовує як виняток у разі, зокрема, якщо замовник двічі відмінив тендер через відсутність достатньої кількості учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Як бачимо з наведеного вище, заборони щодо зміни очікуваної вартості закупівлі Закон не містить.

У той же час рекомендуємо підходити до цього питання виважено і приймати обґрунтовані рішення. Так, у разі якщо замовник хоче провести переговорну процедуру закупівлі на підставі пункту 4 частини 2 статті 35 Закону, збільшивши при цьому очікувану вартість закупівлі, то рекомендуємо приймати таке рішення у випадку, коли є підтвердження збільшення ринкової вартості предмета закупівлі. Підтвердженням можуть бути, наприклад, результати моніторингу цін на предмет закупівлі, довідка з Торгово-промислової палати, дані Держстату. І цей перелік не є вичерпним. Якщо ціни на предмет закупівлі дійсно зросли, то замовник на власний ризик може без порушень Закону провести переговорну процедуру на підставі пункту 4 частини 2 статті 35 Закону за збільшеною очікуваною вартістю. З детальнішою інформацією про проведення переговорної процедури на підставі двічі відмінених відкритих торгів можна ознайомитись у випуску журналу № 3 (66) за березень 2017 року на стор. 18–22.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО