Як використати зекономлені кошти?

Редакція
2108
20 Вересня 2018
Як використати зекономлені кошти?
2108
20 Вересня 2018

«Доброго дня! Ми провели допорогову закупівлю в електронній системі закупівель ProZorro друкованих книг на очікувану вартість 55 760,00 грн. З учасником, який запропонував найнижчу ціну за результатами аукціону, укладено договір на суму 41 749,00 грн. Як використати зекономлені кошти, які залишилися на рахунку замовника для придбання такого ж предмета закупівлі (друковані книги), а саме 14 011,00 грн: знову проводити допорогову закупівлю в ProZorro чи можна укласти прямий договір? Дякуємо».

Добрий день! Якщо річна вартість предмета закупівлі за конкретним кодом національного класифікатора України ДК 021:2015 для товарів та послуг не перевищує вартісні пороги, встановлені в ч. 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), то замовник проводить допорогову закупівлю. Допорогова закупівля може бути здійснена двома способами: 1) з використанням системи ProZorro (допорогова технічна процедура), 2) у результаті укладення прямого договору (без оголошення та проведення допорогового конкурсного відбору в системі ProZorro).

При цьому, оскільки йдеться про допорогову суму, ні Закон, ні інший нормативно-правовий акт не забороняє проводити таку закупівлю не за один раз, а розбивати на кілька закупівель протягом року. У той же час звертаємо увагу, що, згідно зі статтею 4 Закону, закупівлю здійснюють відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.

Тобто кожна закупівля повинна бути попередньо включена до річного плану/додатка до річного плану і оприлюднена на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель. З приводу проведення закупівель на допорогові суми: Закон не встановлює обов`язку проводити допорогову закупівлю в системі чи укладати прямий договір, а надає право замовникові самостійно визначатися, як він хоче здійснити ту чи іншу допорогову закупівлю.

Таким чином, ви маєте можливість здійснити придбання друкованих книг на суму 14 011,00 грн як у результаті проведення допорогової закупівлі в електронній системі закупівель, так і укласти прямий договір. Завадою при обранні способу здійснення такої закупівлі може стати лише наявність у вас як замовника власного внутрішнього розпорядчого документа, яким врегульовано порядок проведення допорогових закупівель вашою організацією. Наявність та розробка такого документа є правом замовника. У випадку його наявності необхідно дотримуватися механізму дій у вирішенні вашого питання, який закріплено в такому документі.

Додаткову інформацію ви можете прочитати у статті «Логіка допорогової закупівлі: поспішаючи по досвід, не ігноруймо знання» — випуск журналу № 12 (63) за грудень 2016 року, стор. 23–27.   

Спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг шляхом проведення спрощених закупівель в електронній системі.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО