Закупівля додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті

Тетяна Мішта
2223
30 Квітня 2019
Закупівля додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті
2223
30 Квітня 2019

«Доброго дня! Потрібна консультація. Ми, як замовник, провели процедуру “відкриті торги” закупівлі робіт з будівництва, уклали договір, триває виконання робіт, які було заплановано завершити 30.03.2019. Але виникла необхідність у закупівлі додаткових будівельних робіт. Готуємось провести переговорну процедуру, згідно з п. 6 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі», з подальшим укладенням договору на додаткові будівельні роботи. Питання: чи може одночасно діяти два договори за різними процедурами закупівель стосовно одного об’єкта будівництва та чи обґрунтованим буде подовження терміну виконання робіт за першим договором у зв’язку з укладенням другого договору для виконання додаткових робіт? Дякую!»

Добрий день! Виходячи зі змісту Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), договір про закупівлю укладають у письмовій формі відповідно до положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України та з огляду на особливості, визначені цим Законом.

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім тих випадків, які наведені у статті 36 Закону. Законом встановлено таку підставу для зміни істотних умов, як продовження строку дії договору та виконання зобов’язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі.

Випадки, наведені в цьому пункті частини четвертої статті 36 Закону, у зв’язку з якими може постати необхідність у продовженні строку дії договору та виконання зобов’язань, не є вичерпними та можуть бути обумовлені й іншими причинами.

Водночас переговорну процедуру закупівлі замовник застосовує як виняток у разі необхідності проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту за сукупності таких умов: договір буде укладено з попереднім виконавцем цих робіт, такі роботи технічно чи економічно пов’язані з головним (первинним) договором; загальна вартість додаткових робіт не перевищує 50 відсотків вартості головного (первинного) договору.

При цьому, виходячи зі змісту пункту 5 частини 1 статті 1 Закону та частини 1 статті 35 Закону, за результатом застосування переговорної процедури сторони укладають окремий договір про закупівлю.

Отже, при продовженні строку дії головного (первинного) договору та виконання зобов’язань щодо виконання робіт сторонам слід документально підтвердити обставини, які спричинили потребу в пролонгації строків.

При цьому обґрунтувати обставини можливо документами, що свідчать про виникнення необхідності в закупівлі додаткових будівельних робіт, які не були зазначені в початковому проекті та які закуповують за окремим договором про закупівлю (укладеним за результатами переговорної процедури), у зв’язку з потребою виконання яких укладають додаткову угоду щодо продовження строків у головному (первинному) договорі.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО